Úspora energií pro SVJ

dle aktuálních novel zákona

Neplaťte za energie více než musíte.
My Vám uspořme celkové náklady na energie, vy potěšíte své členy a rozpočet.

Základní informace pro SVJ

Princip, legislativa, postup a jak nás kontaktovat.

  1. Kompletní zařízení úspory pro Vaše SVJ dle aktuálně platné legislativy  (veškeré naše služby jsou pro Vás ZDARMA)
  2. Pro společné prostory umíme vyjednat distribuční sazbu pro domácnost. Ta je levnější o 30-40 % oproti firemní sazbě, kterou má SVJ nastavenou téměř vždy, protože historicky uznat sazbu nebyla možnost.
  3. Při vytápění plynem zajistíme odpuštění daně ze zemního plynu (více než 10 000 Kč ročně).

Nejčastěji dochází k přeplatku, protože odběrná místa ve vlastnictví SVJ (chodby, výtahy, kotelny, společné prostory, kočárkárny, sklepy, a garáže) mají nastavenou distribuční sazbu pro firemního odběratele. Na faktuře je značena písmenem “C”, například C01d, C02d apod.

Dle zákona č. 261/2007 Sb. O stabilizaci veřejných rozpočtů, část 45, který vstoupil v platnost 1. 1. 2018 je možné zařídit sazbu „D“ například D01d, D02d – tedy sazbu, která je uznatelná v případě využití prostoru určenému k trvalému bydlení. Pro SVJ je tato úprava uznatelná. Avšak s platností zákona nebyla tato sazba SVJ změněna automaticky! A proto zákazníci, kteří toto proaktivně neřešili, mají stále platnou původní, méně výhodnou sazbu a přeplácí tak tedy řádově 30-40 % z celkové částky na faktuře.

Druhý nejčastější důvod vysokých nákladů na vytápění a ohřev TUV jsou poplatky za zemní plyn, které SVJ platit nemusí. Dle legislativy do roku 2008 bylo pro všechny zákazníky bez rozdílu povinná platba za „daň ze zemního plynu“ (nyní 30.60,- Kč/MWh). K 1. 1. 2008 vstoupil v platnost zákon č. 261/2007 Sb. O stabilizaci veřejných rozpočtů, část 45. Dle tohoto zákona je možné odpuštění daně ze zemního plynu pro budovy, kde více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé bydlení a je k tomuto účelu určena. SVJ, které o prominutí této daně nepožádali, mohli přeplatit celkem i více než 100 000,- Kč.f

Jistě Vás zajíma kolik konkrétně dokážeme uspořit právě Vašemu spolčenství a co Vás to bude stát. 

Naše služby jsou v tomto ohledu pro Vás zdarma. Takže Vás to bude stát jen čas, který společně strávíme. Osobní jednání je vždy po obě strany efektivnější, pakliže máte chuť ušetřit zajímavé prostředky. Potkat se přímo v daném objektu SVJ, je z naší zkušenosti nejrychleší cesta jak Vám můžeme vše smysluplně vysvětlit, kalkulovat a zařídit. Na schůzce Vám rádi okomentujeme konkrétní kroky, které ve Vašem případě budeme podnikat a které za Vás zařídíme, tak aby jste nemuseli nic dělet. Zodpovíme Vám i případné dotazy ohledně energií jako takových. 

Konkrétní  uspořenou sumu pro Vaše SVJ, Vám logicky nyní nedokážeme říci. Je to velmi individuální, záleží na mnnoha parametrech konkrétního SVJ (aktuální nastavení služeb u Vašeho dodavatele a distributora energií, velikost objektu, spotřeba elektřiny/plynu, apod.). Právě proto je dobré se potkat přímo v daném objektu SVJ.

Nyní  Vám můžeme poskytnout alespoň rámcový odhad. Stačí nám dát vědět prostřednictvím našeho webového formuláře (níže).  My Vás budeme následně kontaktovat s orientační úsporou (dle úplnosti vyplněných údajů). Případně údaje  upřesníme následně. Zároveň můžeme domluvit rovnou termín schůzky, dle Vašich časových možností. čím dříve se optkáme tím dříve budeme znát přesnější velikost úspory.

Pro lepší představu nahlédněte do jedné z reálných kalkulací, viz. případová studie.

Po osobní schůzce obvykle následuje podrobnější vypracování kalkulace (dle obhlídky objektu SVJ, nezbytných informací), tak aby jste měli k dispozici hodnoty odpovídající situaci a parametrům Vašeho SVJ. Budete mít tak konkrétní podklad pro další jednání ať už v rámci výboru nebo pro případnou komunikaci Vašim členům.

Jsme si vědomi, že bývá zvykem představit konkrétní návrh úspor i Vašemu společenství, členům – i s tímto Vám dokážeme pomoci pokud budete chtít. Byť se s tím nesetkáváme často. Jedná se o úsporu nákladů (nikoliv investici), tj. milou zprávu pro Vaše členy a Váš rozpočet. Je zcela na Vás jak ušetřené náklady v rámci SVJ investujete, jak Vaši sporu prodáte.

  • asistentka (po-pá 8-19:00 hod.): 226 259 338
  • email: info@bezplytvani.cz
  • webový formulář: viz níže (v případě, že si nevíte rady s některým údajem nevyplňujte, řekneme si následně).

Kalkulátor úspor pro SVJ

Spojíme se s vámi, zeptáme se na pár otázek a zašleme vám cenové srovnání.
Dejte nám o sobě vědět a zjistěte kolik ušetříme právě u Vašeho SVJ.
Pokud si nejste jisti některým údajem nevadí, doplníme následně společně.
Můžete přiložit poslední vyúčtování:

Cenová kalkulačkaodpověď

Na toto telefonní číslo vás budeme kontaktovat.
K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.